T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / AVCILAR - Mehmet Baydar Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Mrt

Öğrencilerimizin okul motivasyonlarını artırmak, velilerimiz ile tanışmak maksadı ile düzenli olarak yaptığımız Ev Ziyaretlerimiz devam etmektedir. Kıymetli öğretmenimiz Mehmet Barış KÜÇÜKÇELEBİ´ye etkinlikte gösterdiği özveriden dolayı teşekkürler ederiz. 

Mrt

Okulumuz 9. sınıf öğrencilerinden Zeynep EROĞLU Avcılar´da yapılan resim yarışmasında ilçe birinciliği elde etmiş ve okulumuzu gururlandırmıştır. Başarılarının devamını diliyor, okulumuza bu gururu yaşatan öğrencimize ve emeği geçen değerli sanatçı öğretmenimiz Tolga BOZTOPRAK´a teşekkür ediyoruz. 

Şbt

Avcılar İlçesi Genç Kızlar Voleybol Turnuvasında şampiyon olan kkız voleybol takımımızı ve beden eğitimi öğretmenlerimizi kutluyor, okulumuzu gururlandıran tüm ekibe teşekkür ediyoruz. 

Şbt

Okulumuz erkek voleybol takımı ilçemiz okullar arası düzenlenen turnuvada finalde Süleyman Nazif Anadolu Lisesini yenerek şampiyon oldu !!
Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ederiz. 

Ock

11.01.2019 GÜNÜ OKULUMUZ MÜDÜRÜ, ÖĞRETMENLERİ, OKUL AİLE BİRLİĞİ ÜYELERİ VE KIYMETLİ ÖĞRENCİLERİMİZ ULUDAĞ GEZİSİ YAPTILAR. KEYİFLİ EĞLENCELİ KARLI BU GÜZEL ORGANİZASYONDA KATILIMCILAR GÜZEL VAKİT GEÇİRDİLER.

Ock

KİMSESİZ DOSTLAR İÇİN OKULUMUZDA GÖNÜLLÜ VE DUYARLI ÖĞRENCİLERİMİZDEN OLUŞAN GRUP MAMA VE BAĞIŞ TOPLADILAR. BARINAKLAR HAZIRLAYIP SOKAKLARDA UYGUN YERLERE YERLEŞTİRDİLER. BÜTÜN ETKİNLİKLERDEN SONRA DA YEDİKULE HAYVAN BARINAĞI ZİYERETİ YAPARAK TOPLADIKLARI BAĞIŞ VE MAMALARI SAHİPLERİNE BIRAKTILAR.  BU DUYARLI SAĞDUYULU ÖĞRENCİLERİMİZE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİZ. 

Ock

Masa Tenisinde;

Erkeklerde 1. 12-C sınıfından Ali Kerem KARAKUŞ

Kızlarda 12 - I sınıfından Fatma KARAALİOĞLU

Kickboxta ilimizde 2. lik başarısı elde eden 10 - B sınıfından Ceren YÜKSEL 

isimli öğrencilerimize tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Okulumuz öğrencileri ilçemizde düzenlenen Çanakkale ile ilgili yapılan etkinliğe katıldı. 

Etkinliğe katılan Müdür yardımcımız Tuğba Çoban, kıymetli öğretmenlerimiz ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

Ara

Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün "Kitap Avcılar´ı Yollarda" projesi kapsamında Mehmet Baydar Anadolu Lisesi olarak farkındalık oluşturmak amacıyla Eminönü/Kadıköy vapurunda kitap okuma etkinliği düzenledik. Kitaplarımızı yolcularımıza hediye ettik. Etkinliğimize katılarak bizlere destek veren Avcılar Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ENGİN´e, Özel Büromuzun çalışanları Sayın Tayfun USTA ve Nilgün ERGÜVEN´e ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

Mehmet Baydar Anadolu Lisesi olarak 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılı 1. dönem Veli Toplantısını gerçekleştirdik. Tüm sınıflarımızın istek, öneri, şikayet ve memnuniyetlerini dinleyerek değerli velilerimiz ile istişarelerde bulunduk. Toplantıya katılan tüm veli ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. 

Ara

Okulumuz Edebiyat Öğretmenlerinden Ekrem Altunun Cengiz Aytmatov anısına işlediği dersi Kırgızistan Ulusal kanalında yayınlandı.

Değerli öğretmenimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

https://youtu.be/6G9va3E_ISU 

Ara

Öğrencilerimizin akademik başarılarını, öğrenme seviyelerini takip etmek, geliştirmek ve artırmak amaçlı; bu eğitim-öğretim yılında pek çok kez yapacağımız deneme sınavlarının ilkinde dereceye giren öğrencilerimiz 

9.Sınıflarda:

1. Esmanur YAŞAR (9-C)

2. Erdem GÜNEŞ (9-G)

3. Berk KAYAALP (9-F)

10. Sınıflarda:

1. Miraç ŞİMŞEK (10-A)

2. Sultan ÖZKAYA (10-E)

3.Ayça KESKİN (10-C)

11. Sınıflarda:

1. Atakan Sabit GÜR (11-C)

2. Yüksel KUŞ (11-B)

3. Sibel ÖDECİK (11-A)

12. Sınıflarda:

1.

2.

3.

Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Ara

Okulumuz 11. sınıf öğrencileri ile İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü´nü ziyaret ettik. 

10.12.2018 Pazartesi günü 11. Sınıf TM ve DİL sınıf öğrencileri ile Tarihi Yarımada ve İstanbul Üniversitesi(Beyazıt Kampüsü) gezimizi gerçekleştirdik.
Öğrencilerimizin YKS motivasyonlarını artırmak amacıyla düzenlediğimiz üniversite gezisine okulumuz Müdür Yardımcıları Tuğba ÇOBAN, Necmettin SARIKAYA, değerli Öğretmenimiz Kübra ÖZTÜRK ve Rehber Öğretmenimiz Hakkı Can SARIHAN´ın eşlik ettiler. Kıymetli Tarih Öğretmenimiz Necmettin Bey´in Yarımada´nın tarihini öğrencilerimize aktarması ile öğrencilerimiz tarih ve eğitim dolu vakit geçirerek eğlendiler. Gezide öğrencilerimize eşlik eden öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Ara

5 Aralık 2018 Çarşamba günü 10. sınıf velilerimize, gençlerin alan-ders seçimlerinde velilerin onlara nasıl yardımcı olacakları hususunda Rehberlik Servisimizce bilgilendirme semineri yapılmıştır. 

Rehber Öğretmenimiz alan seçimi ile ilgili ;

- Ne zaman yapılacağı, değiştirme imkanları, 11. sınıfların ders saatleri farklılıkları, öğrencilerin ortaöğretim maratonunda alan seçiminin yeri, üniversite bölümlerinin hangi puan türlerine göre aldığı, meslek seçimi- alan seçimi ilişkisi, öğrencilerin seçtikleri alandaki dersleri başarma ihtimalinin değerlendirilmesi vb. konularında velilerimizi bilgilendirmiştir.